על בית המדרש

"משכן הכוונה" הינו בית מדרש ללימוד חכמת הקבלה בהובלת הרבה ספיר נוימן איל. בית המדרש נוסד ברוחו של בעל ה"סולם" (הרב יהודה לייב הלוי אשלג) לפני למעלה מעשור, לסייע במימוש חזונו בתיקון עולם ובהפצת חכמת הקבלה לכל אדם שמתעורר בו צורך הלב לשרת את מטרת בריאתו.
"אנחנו נתאספנו כאן, לתת יסוד לבנין החברה, לכל אלה המעוניינים ללכת בדרכו ובשיטתו של בעל ה"סולם" זצ"ל, שהיא הדרך, איך לעלות במעלות האדם ולא להישאר בבחינת בהמה" (מתוך מאמרו של הרב"ש "מטרת החברה").
בבית המדרש נלמדת שפת הקבלה להבנת הזהר, להעמקה בכתובים, ולהרחבת הידיעה לגבי תפיסת המציאות האמתית הנדרשת מכל אדם. הלימוד בבית המדרש מבוסס על כתביהם של בעל הסולם, כתבי האר"י וספר הזהר עצמו. כתבים אלה של אגרות חכמה וספרות פרשנית על דרך הסוד, מאפשרים לחברים ולחברות בבית המדרש לגשת אל הטקסט המקראי ולעסוק בו, על כלל רבדיו, להעמקת הקשר עם התורה, דרך עבודת הלבבות. החברים והחברות מקדישים את לימודם וכוונותיהם בלימוד, לתחייתה של רוח החכמה ולבניית בית תפילה לכל העמים.

לימוד חכמת הקבלה מאפשר לנו לחקור ולהבין מהי הסיבה שהבורא נעלם מתפיסת המציאות שלנו ואיך אנחנו שבים בהכרה, אל המצב המחובר, מרגיש בורא, שיועד לנו.

מטרה
מטרתו של משכן הכוונה היא קירוב לבבות המבקשים הבנה מעמיקה של התורה ורזיה. ייחודו של בית המדרש הוא בכך שלא נעשית בו הבדלה בין המבקשים, דתיים וחילונים, נשים וגברים, כולם – יחד – עוסקים בלימוד חכמה עתיקה זו, במידה שבה הם מוכנים לקבל את האחריות לבירור מקומם, שותפותם ושליחותם בעולם. משכן הכוונה מכשיר דור מנהיגות, שישרת את הצורך של הדור הבא. כל זאת בהובלתה של הרבה ספיר נוימן איל.

פעילות
משכן הכוונה מקיים מפגשים ברוב ימות השבוע, המשלבים למידה פרונטלית ולמידה במעגלי חברותא. בית המדרש מעניק לחבריו נגיעה ישירה בכתבים, מתוך לימוד מעמיק והבנה ששינוי אמיתי יתאפשר רק באמצעות שותפות שווה בלימוד.

משכן הכוונה מזמין אליו את כל מי שהתעורר אצלו החיפוש אחר תכלית חייו. דלתות המשכן פתוחות בפני כל אדם ללא הבדל דת ולאום.

בוא וראה

למידע אודות מועדי הלימוד ראה 'מרכז למידה'
 

משכן הכוונה מעביר את שיעוריו בכיתות או באופן וירטואלי בכל העולם לרבות הארצות ישראל, גרמניה, ארצות הברית, קנדה, ספרד, צרפת, אוסטרליה ואסיה

FacebookGoogle+